Интересные места Львовщины.

коливский район Львовщины

Живая вода, мертвое озеро  и карпатские фастфуды.

Памятуя о том , что и в Украине полно интересных мест , направляемся  туда , где  затратив минимум грошей ,можно увидеть сразу несколько чудес.  Это  национальный природный парк «Сколiвськi Бескиди».   И  это всего в 120 км от Львова.

ВодоспадСтоимость вьезда- 5 гривен с человека  и  8 — с авто.

Стоит поспешить, тк цивилизация  поглощает Карпаты, озера исчезают, леса вырубаются, а реки (Черный Черемош) застраивают  плотинами.

карта Сколивского района

 

Итак , мы направляемся на водопад Каменка , что в Сколивському районе ,затем до села Дубина. А там поворачиваем налево. Приятная неожиданность- нас остановила охрана, вооруженная кассовым аппаратом, те наши денежки не осядут в кармане какого-то дядьки, а будут потрачены на  нужды заповедника. Хочется в это верить.

Їдемо далi ще 2-3 кiлометри i ось там де бачимо дим вiд мангалiв та маленькi дерев’янi хатинки, паркуємо свою автiвку. Ми на мiсцi. Виходимо з машини i одразу вiдчуваємо свiже повiтря i шум водоспаду. Йти на шум не варто (дехто так робить). Йдiть промаркованою стежкою, якою ходять усi, аби вашi ноги i руки лишилися цiлими.

Ось це i є водоспад Кам’янка. Посидiти на камiннi (пiдстеливши, ясна рiч, щось пiд м’яке мiсце), постояти у водi i просто подивитися на цю красу. Саме за цим сюди варто їхати.

Вода тут ну ду-у-у-же холодна. Хто був у горах, розумiє про що я. Але, є не лише такi екстермали, якi ходять у цiй водi. Є й такi, якi з радiстю купуються тут влiтку, восени i навiть взимку.

Як розповiдають мiсцевi, iнколи у цi мiсця приїздить «швидка». Не всi туристи розумiють, що дно рiчки Кам’янка встелене камiнням i не всi туристи бувають тут тверезi (будемо вiдвертими).

Роззираючись навколо, бачу, що мої 5 гривень за в’їзд таки не осiли в чужiй кишенi. Смiтники тут стоять. Щоправда стоять ще з часiв царя Гороха, бо вигляд їх, м’яко кажучи, не тiшить. Ну але — хоч так!

Для багатьох головна «родзинка» Кам’янки — карпатськi фаст-фуди.

Варто визнати, що бiльшiсть туристiв їде сюди саме за цим. Чому? Бо тут смачно i недорого. Перше мiсце у рейтингу популярних «смаколикiв» посiдає самогон. Тут його вибiр вiд банальної (для нас) медовухи, до самогону на соснi, на кропивi, на липi i усiлякiй iншiй травi, яка тiльки росте в цих лiсах. Ось все, що в трьохлiтрових бутлях, це маленька частинка того самогону, який тут продають.

Другими за популярнiстю є шашлики i картопля з салом на мангалi. Неймовiрно смачнi. Пiсля цього туристи купують чаї на рiзних травах з медом, грибну юшку i рiзноманту консервацiю.

Цiни є доступними. Шашлик — 50 грн. Картопля — 15 грн. Грибна юшка — 15 грн. 50 грам самогону — 5 грн. чай — 5 грн. Приємно, що усе гаряче подають тут лише в паперових стаканах. Разумеется само собой,  эти цены не сохранились .. сорри .. inflation…

«Ви думаєте, ми село забите? Ми знаємо, що в пластикових не можна», — гонорово каже продавець i дiстає вiзитiвочку свого «ресторану», яку дарує менi. Найбiльше мене потiшила адреса його хатинки: на Водоспадi 🙂

Поїли, попили, можна i далi йти. Бiля водоспаду є чимало яток iз сувенiрами. Цiни — однозначно дешевше, нiж у Львовi. Наприклад, шкарпетки iз вовни, якi у Львовi коштують 80 гривень, тут продають за 40. Маленькi дерев’янi скриньки для прикрас, якi у Львовi коштують 70-90 гривень, тут можна купити за 35-50.

Але усю мою радiсть вiд вдалого торгу перекреслює картина, яку я ненавиджу. «Сфотографуйтесь з пташкою», — каже чоловiк, який сам схожий на якогось коршуна, має дуже недобрий погляд i тримає на мотузцi птаха. Не люблю, коли тварин тримають у неволi i заробляють на них грошi.

До того ж будьте уважнi, адже схема тут така, що ви i оговтатись не встигнете, як уже доведеться платити: спочатку вам пропонують зробити фото, садять птаха вам на плече, а вже потiм говорять, що ви маєте за це заплатити. Нi? Тодi витирайте фото.

Ми йдемо прямо до озера офiцiйна назва якого «Журавлине». Народна — Мертве. Вiд водоспаду потрiбно йти метрiв 500 (300 з них треба йти пiд круту гору). До речi, мертвим озеро називають тому, що воно має дуже холодну воду з вмiстом сiрководню, i тут не живе риба.

Мiсцевi кажуть, що i так невелика площа озерця поступово зменшується: воно заростає мохом та осокою. З озера тече струмочок, який впадає у Кам’янку.

Але картина, яку побачите тут, i спокiй, який панує навколо вас зачарують.

До речi, тут значно менше туристiв, нiж на водоспадi (не всi пiсля самогону можуть пiднятися вгору). Особисто для мене це має велике значення.

Спустившись вниз, можна перепочити у лiсовiй альтанцi. Але її уже так розмалювали своїми тупими написати «Лєни i Васi з Данєцка i Стрия», що зблизька фотографувати соромно.

Повернувши лiворуч i пройшовши кiлька метрiв, натрапляємо на ще одну атракцiю для туристiв. «Жива вода», ось такий напис з’явився тут рокiв два тому.

Пройшовши через вузьку кладку над рiчкою, бачимо, як зі скелi тече джерело. Туристи вважають його цiлющим.

Ви мене вибачте, але iнакше, як «розвiд для приїжджих» я це назвати не можу. Смачна вода? Так! Чиста вода? Так. Але жива вода? Можливо, вона когось вiд чогось i вилiкувала, але скiльки часу сюди навiдуюсь, ще жодної iсторiї про зцiлення не чула.

Туристи ж приходять табунами i з величезними канiстрами, аби набрати тої «живої води». Поруч поставили кiлька лавочок для тих, хто в черзi. Але ми прямуємо далi, шукати для вас ще цiкавiшi мiсця, про якi напишемо наступного разу.

Советы нашим друзьям и последователям:

1. Навiть якщо ви приїхали сюди вперше i нiкого з продавцiв їжi або сувенiрiв не знаєте, говорiть їм, що раніше в них уже щось купували. У них туристiв так багато, що усiх вони не пам’ятають. А «постiйним клiєнтам» тут i знижки роблять, i в чай бiльше меду дають.

2. Влiтку, ясна рiч, бiля водоспаду — блаженство. Якщо будете їхати взимку, одягайтеся тепло. Бiля води завжди холоднiше, нiж загалом надворі. Якщо ви їдете взимку, не забувайте, що темнiє зараз ранiше. Тому не полiнуйтеся i вирушайте вранцi, а не пiсля 12-ї.

3. Чому на Кам’янку краще їхати взимку? Яснi рiч, влiтку тут теплiше i дуже красиво. Але i взимку «картинка» прекрасна. Проте, влiтку тут ду-у-дуже багато «любителiв природи», якi розводять вогнища вздовж дороги. Iнколи тих вогнищ так багато, що складається враження, нiби ти їжак в туманi.

4. Це не Гуркало. Чомусь чимало людей (з iнших регiонiв) називають цей водоспад «Гуркало». Заспокiйтеся. Цей водоспад називається «Кам’янка», або ж «Водоспад на Кам’янцi». Кам’янка — це рiчка. А Гуркало в iншому мiсцi. Вiн бiля села Корчин (за 6 км. вiд села на схилi гори Парашки).

5. Якщо ви не любите великого скупчення туристiв, це мiсце не для Вас. Особливо багато народу на Рiздво, або у свята. Тодi тут ходять натовпи туристiв, адже поруч — туристичнi бази.

Як доїхати:

Вiдстань зi Львова — приблизно 120 км. Якщо Ви їдете автомобiлем, прямуйте трасою Київ — Чоп на Стрий, потiм до села Дубина. У селi бiля кам’яної зупинки (вона буде праворуч) повернiть лiворуч (до каплички).  Не заблукаєте, бо там є вказiвник.

Коли переїдете залiзничний переїзд, їдьте дорогою прямо (вона там одна, але її стан залишає бажати кращого).

Якщо ви їдете залiзницею, то можете добратися до станцiї Сколе (будь-яким поїздом примiського сполучення в напрямку на Ужгород), а далi маршруткою на Львiв до села Дубина.

Якщо ви обрали маршрутку, то вам пiдходить усе, що їде в Сколе.

Минусы:

— Туалет є. Але лише один i лише в напрямку до Мертвого озера. Бiльшiсть людей, якi приїздять на водоспад, ходять в туалет до лiсу. I тепер я не впевнена, що всi тi грошi, яких беруть за в’їзд, витрачають на заповiдник. Невже не можна було б обладнати хоча б один-два бiотуалети?

— Попри те, що всюди стоять смiтники, люди, якi приїздять «поклонитися природi» загаджують її на кожному кроцi. Найбiльше вiд пластикових та недопалкiв  страждає рiчка.

Цiкавий факт

1. Висота водоспаду — 5 метрiв.

Не пропустiть.

У долині рiчки Кам’янка є дуже красивi скелi, висотою 15-20 метрiв, i каньйон-розкол, глибиною до 25 метрiв (її побачите неподалiк вiд пам’ятника сiчовим стрiльцям на вершинi гори Ключ).

Источник:

На эту тему смотрите также:

1. Тускань-крепость на скалах

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *